MERIDIAANI VENITUS   /   HEINI NUKARI
Meridiaani venitus on asendite ja liikumiste seeria, mis aktiveerivad ja tasakaalustavad meridiaanide kanaleid meie kehas. Meridiaani venituse loojaks on Shizuto Masunga, Zen Shiatsu avastaja. Meridiaani venitus lõdvestab ja samal ajal stimuleerib kõikide oluliste organite ja füüsiliste funktsioonide vahelist energia voolu. Liigutatakse universaalset elujõudu, mida Aasias nimetatakse Chi või Ki. Chi energia vaba liikumine läbi meridiaani kanalite  on füüsiliseks ja vaimseks heaoluks  hädavajalik. Meridiaani venituse asendite järjekord järgib Chi energia toitvat voolu meridiaani paarides.  Rahulikul ja sügaval hingamisel on harjutuste tegemisel oluline roll.  

 
YIN JOOGA
Yin jooga juured ulatuvad taoismi. Yin jooga rütm on väga aeglane, asendeid hoitakse kahest kuni seitsme minutini. Pikalt ühes asendis püsimine aitab kehal ja vaimul täielikult sellele asendile alistuda. Loomulik ja sügav hingamine saadavad asendis püsimist, aidates venitusel jõuda sügavamale, fastsia ja liigese tasandile. Paljud asendid järgivad meridiaane, keha energia kanaleid ja mõjutavad seetõttu ka meie organeid. Yin jooga harjutusi tehakse kas istuvas või lamavas asendis, mis avab spetsiaalselt just puusade ja alaselja piirkonda. Vaatamata (või just tänu) aeglusele võib Yin jooga esialgu olla väljakutsuv, kuna on aega tunda kõike. Regulaarsel harjutamisel õpivad keha ja vaim hindama Yin jooga õrna , samas kosutavat efekti. Heini Nukari praktiseerib Yin joogat inspireerituna Paul Grilley’st ja Sarah Powers’ist ning Hiina meditsiini Viie Faasi teooriast. Viie Faasi Yin joogas praktiseerime asendeid, mis resoneerivad vee, puidu, tule, maa ja metalli elementidega.

Meridiaani venitus ja Yin jooga kursused sisaldavad ka põhiliste filosoofiliste kontseptsioonide nagu Yin & Yang, Chi voolavus ja Hiina meditsiini Viie Faasi tutvustust.

ENERGIA KESKUSTE HÄÄLESTAMINE 
Meie kehal on vähemalt seitse tšakra (energia)keskust, mis asetsevad vertikaalset piki keha telge. Koos meridiaanide kanalitega juhivad ja toidavad tšakrad elujõu voolamist meie kehas. Energiakeskused reguleerivad meie füüsilist, vaimset ja spirituaalset tervist ja toimivad meie ja maailma vaheliste filtritena. Iga keskus vibreerib kergelt erineval sagedusel ja resoneerib koos spetsiifilise täishäälikuga. Keskendudes iga tšakra häälikule ja värvile, saame avada, puhastada, stimuleerida ja rahustada neid elutähtsaid energiakeskuseid. Häälestamine on kaunis viis resoneerida kas üksinda või ka grupis. Spetsiaalne lauluoskus pole vajalik.

HEINI NUKARI (s 1972) on Soome tantsu- ja häälekunstnik ning Hiina meditsiini praktiseerija. Tal on liikumise ja hääle improvisatsiooni etendaja, uurija ja õpetajana pikaajaline kogemus. Ta on õpetanud Keha on Hääl (Body is Voice) ja teisi somaatilisi praktikaid (jooga ja meridiaani venitus) etendajatele, tantsijatele, näitlejatele ja erinevate muude taustadega inimestele Euroopas ja Jaapanis. Viimasel ajal on tema kunstiline fookus soolo improvisatsioonidel ja hetkeloome perfoomensitel. Alates 2015 teeb ta koostööd tantsija Pia Lindyga projektis nimega LAYERS (Kihid), mille eesmärk on arendada improviseerimisoskust etendamiseks ja pedagoogiliseks kasutuseks. Alates 2014 õpib ja praktiseerib ta Hiina meditsiini, mille holistiline vaatepunkt kehale, vaimule ja loodusele  on integreeritud tema õpetamises ja etendustes.
Vaata ka:

http://www.body-is-voice.com

http://www.holisticbeing.eu


info

evestuudio@gmail.com
+3725179773